UYGULAMALI VERİ ANALİZİ DERSLERİ BAŞLIYOR

İstatistik ve veri analizinin temel yapısını basit bir şekilde uygulamalı olarak anlatacağımız bu dersi alan öğrencilerin, orta ve ileri derece veri analiz yöntemlerini kolayca öğrenmelerini sağlayacak giriş seviyesindeki alt yapıyı oluşturmalarını hedefliyoruz.

Veri analizinin temel kavramları, veri girişi, veri işleme, veri kodlama ve veri analizinin temellerini Excel ve SPSS uygulamaları ile bu derste ele almayı planlıyoruz. Formüller ve tanımlara boğulmadan, basit ve sade bir şekilde, öğrencilerin aktif olarak katılacağı simülasyonlar ile veri analizinin temellerini hep birlikte çalışmayı amaçlıyoruz. Dersi alanlar veri girişi, başlangıç seviyesinde veri kodlama, betimleyici analizler yapmanın yanında Endeks oluşturma, T-test, Anova, Korelasyon, Ki-Kare testlerini yapıp yorumlamayı da öğrenme fırsatını elde edeceklerdir.

Haftada 3 saat olarak planladığımız bu programın 2 saati ders anlatımı 1 saati uygulama olarak ilerleyecektir. Derse devamlı olarak katılanlara katılım belgesi, ders sonunda vereceğimiz yazılı ve sözlü sınavda başarılı olanlara ise başarı belgesi takdim edilecektir.

Toplam 10 seans olarak yapılması planlanan programımız öğrenciler için 750 ₺, öğrenci olmayanlar için 1000 ₺ ücretlidir.